Dlaczego warto używać oprogramowania FileMaker?

Laura

FileMaker to przede wszystkim bardzo potężny system zarządzania bazami danych. Jest powszechnie używany w organizacjach, przedsiębiorstwach, instytucjach edukacyjnych i biurach domowych. Oprogramowanie ma przyjazny interfejs użytkownika oraz oferuje użytkownikom kilka przydatnych funkcji. Oprócz tego jest również dostępny na wielu platformach, takich jak Windows, Mac i Unix.

Co warto wiedzieć o oprogramowaniu FileMaker?

Pierwsza wersja FileMaker została wydana w 1982 roku i od tego czasu przekształciła się w potężne oprogramowanie bazodanowe. Działa na komputerach typu mainframe i może być również używana z komputerem PC. Posiada kilka różnych trybów pracy, takich jak tryb jednego użytkownika i tryb wielu użytkowników. FileMaker może również pracować w trybie offline i synchronizować się z serwerem po przywróceniu połączenia. W FileMaker dostępnych jest wiele różnych funkcji, w tym grupowanie, etykiety, wymiary, pola i rekordy. Można nawet dodać niestandardowe pola, aby przechowywać różne typy danych z dostosowywanymi atrybutami.

Jest używany zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników domowych. Profesjonaliści FileMaker to ci, którzy używają oprogramowania do swojej pracy. Zwykle są to technicy lub administratorzy w dużych organizacjach. Z drugiej strony użytkownicy domowi używają FileMaker do zarządzania danymi osobistymi, takimi jak kalendarze, listy kontaktów, przypomnienia i inne. Istnieje wiele profesjonalnych funkcji dostępnych za dodatkową opłatą dla użytkownika.

FileMaker to przede wszystkim bardzo potężny system zarządzania bazami danych

Jakie są korzyści z używania FileMaker?

Jest wiele przydatnych rzeczy w oprogramowaniu FileMaker, szczególne w środowisku biznesowym! Po pierwsze, jest łatwy w użyciu zarówno dla początkujących, jak i ekspertów, dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi. Co więcej, jest również bardzo niezawodny, ponieważ jest zbudowany na stabilnych standardach technologicznych, jak na przykład format pliku Microsoft Excel.

Graficzny interfejs użytkownika systemu FileMaker pozwala zespołom na łatwe wyszukiwanie, sortowanie czy też filtrowanie zestawów danych. Warto dodać że, każdy plik w bazie danych FileMaker Pro ma możliwość przechowywania:

  • Układów.
  • Pól.
  • Relacji logicznych.
  • Obliczeń.
  • Skryptów.
  • Funkcji.

Platformę IT FileMaker można również zintegrować z wieloma popularnymi technologiami internetowymi, jak na przykład HTML, JavaScript, XML czy też PHP. W związku z tym zespoły są w stanie pracować o wiele wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej, oszczędzając tym samym czas oraz pieniądze, a jednocześnie zwiększając produktywność.

Rozwiązania FileMaker mogą działać na dowolnym urządzeniu, w tym na komputerach Mac oraz PC. Oprogramowanie tego typu będąc także platformą internetową, oferuje możliwość uzyskać do niej dostęp z niemal każdego urządzenia. Jego wieloplatformowe możliwości pozwalają członkom zespołu współpracę z dowolnego miejsca przy zastosowaniu ich własnych urządzeń, w tym smartfonów, komputerów stacjonarnych oraz laptopów.

Platforma informatyczna FileMaker – podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, FileMaker to wyjątkowy system zarządzania bazami danych. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika z mnóstwem świetnych, wstępnie zainstalowanych funkcji i może być uruchamiany na praktycznie każdym komputerze lub urządzeniu z połączeniem internetowym. Jeśli szukasz sposobu na efektywne zarządzanie danymi, wypróbuj platformę informatyczną FileMaker (więcej).

W rezultacie firmy, przedsiębiorstwa, które potrzebują rozwiązań w zakresie danych dostępnych dla pracowników zawsze i wszędzie mogą skorzystać z FileMaker, ponieważ to narzędzie jest w stanie to zapewnić nawet wtedy, gdy nie są oni stale podłączeni do sieci.