Jakie korzyści przynosi korzystanie z FileMaker?

Laura

Co to jest FileMaker?

FileMaker to platforma, która umożliwia szybką kreację aplikacji przy wykorzystaniu minimalnej ilości kodu (więcej: https://goidea.pl/filemaker.php). Dzięki niej, firmy zyskują wiele możliwości w zakresie tworzenia swoich aplikacji na bazie gotowej już platformy. FileMaker pozwala na takie działania jak np. łączenie ze sobą arkuszy Excela tworząc między nimi relacje zależności. To świetne narzędzie do biznesu, lecz co za tym idzie, bardzo złożone. W sieci można odnaleźć wiele specjalistycznych kursów korzystania z platformy FileMaker.

Korzyści płynące z korzystania z FileMaker


FileMaker to platforma, dzięki której firmy mogą znacznie poprawić swoją wydajność, jakość świadczonych usług czy po prostu ułatwić organizację. Zalety FileMakera to między innymi:

  1. Sprawdzony dostawca – dostawcą platformy FileMaker jest Claris International Inc. To spółka, która cieszy się dobrą opinią, a także charakteryzuje wysoką jakością oferowanego oprogramowania. Claris International Inc. działa na rynku już kilkadziesiąt lat, a z jej oprogramowania FileMaker korzysta ponad 20 milionów użytkowników.
  2. Dobra cena – dzięki możliwości realizacji nawet złożonych projektów przez jednego developera oprogramowania, koszt stworzenia i utrzymania aplikacji za pomocą FileMaker jest niski w stosunku do ofert innych oprogramowań.
  3. Mobilność – aplikacja stworzona raz może być udostępniana na różnych urządzeniach i platformach. Co więcej, może z niej korzystać jednocześnie nawet kilkaset użytkowników.
  4. Zabezpieczone udostępnianie danych – Transfer danych udostępnianych przez FileMaker jest szyfrowany.
  5. Obsługa wszystkich systemów operacyjnych i przeglądarek – aplikacje stworzone za pomocą platformy Filemaker są uniwersalne i mogą być uruchamiane na wszystkich urządzeniach, niezależnie od oprogramowania czy przeglądarki.
  6. Szybkie tworzenie aplikacji.
  7. Możliwość dopasowania aplikacji do indywidualnych wymagań – platforma FileMaker pozwala łączyć różne istniejące systemy, dzięki czemu daje możliwość dopasować aplikację do określonych wymagań.
  8. Wbudowane narzędzia do tworzenia dedykowanych raportów i wydruków – dzięki temu, tworzone aplikacje są bardziej użyteczne.

Platforma FileMaker może w znaczny sposób usprawnić i wesprzeć działania firmy poprzez możliwość stworzenia spersonalizowanych rozwiązań, których na dany moment potrzebuje. Świetnie sprawdzi się np. do stworzenia aplikacji wspierającej zarządzanie dokumentacją firmy, taką jak: umowy, dokumentacje finansowe, projektowe i jakościowe czy zamówienia.

Wśród rozwiązań opartych na platformie FileMaker można wyróżnić np. Praxi Office Management – aplikację, która została stworzona w celu wsparcia i usprawnienia zarządzania wyposażeniem biura.