Profesjonalne zarządzanie bazami danych przy użyciu FileMaker

Laura

FileMaker jest oprogramowaniem przeznaczonym do specjalistycznego zarzadzania, tworzenia i przesyłania baz danych. Program ten używany jest zarówno na komputerach z systemami operacyjnymi Windows i Mac os. Narzędzie to jest przydatne w obsłudze wielu danych takich jak stany magazynowe, zamówienia, informacje o kontrahentach. FileMaker umożliwia szybkie przesyłanie danych między platformami dzięki czemu jest on wygodny w użytkowaniu nawet po zmianie systemu. Od wersji dziewiątej program ten obsługuje języki zapytań takie jak SQL, MySQL, SQL Server, Oracle.  Wymiana informacji odbywa się za pośrednictwem JSON, REST – based FileMaker data API support. Oprogramowanie FileMaker jest stale modernizowane co sprawia że obsługa baz danych jest prosta a ilość generowanych błędów jest minimalna. Stałe wsparcie firm zapewnia Claris będący obecnie właścicielem aplikacji i tworzący nowe rozwiązania w skład bieżącego oprogramowania.

Oprogramowanie FileMaker jest obsługiwane we wielu językach a same wersje oprogramowania tworzone są pod konkretne rynki np. Centralnej Europy, Bliskiego wschodu etc. Takie podejście developerów sprawia że na każdy etapie otrzymujemy produkt będący dopasowany pod konkretne potrzeby. Oprogramowanie posiada tłumaczenie na język polski a także pełne wsparcie dla rynku centralnej Europy, dlatego też istnieje możliwość szybkiego zgłaszania problemów i uzyskania wsparcia. 

FileMaker jest oprogramowaniem przeznaczonym do specjalistycznego zarzadzania, tworzenia i przesyłania baz danych

Dla kogo jest FileMaker?

Ze względu na swoją specyfikę jest to oprogramowanie przeznaczone dla przedsiębiorstw pracujących z dużymi ilościami danych. Systemy bazodanowe to już codzienność a stale poszerzająca się grupa klientów może przyczynić się do pomyłek.  Używając prostego i przejrzystego systemu bazodanowego otrzymujemy szybkość działania z szerokimi rozległymi bazami danych. FileMaker poza obsługą baz danych umożliwia generowanie raportów, tworzenie współczynników i wyciąganie wniosków z danych które zostały zebrane. Odpowiednia praca z FileMaker pozwala trafnie oszacować to w jakim miejscu jest firma i czy podąża w dobrym kierunku.

Systemy zabezpieczeń

Bazy danych są ważne nie tylko ze względu na obsługę bieżących zamówień, ale również pod kątem utrzymywania relacji z kontrahentami i wyciągania wniosków. Badanie relacji wyników finansowych firmy sprzed kilku lat do tych obecnie to bardzo ważne narzędzie dla każdego przedsiębiorstwa. Zdarzają się jednak wypadki w których to baza danych z jakiś powodów zostaje usunięta przez błędy. Żadna firma nie może sobie pozwolić na utratę tak ważnych danych, więc FileMaker dysponuje automatycznym odzyskiwaniem baz danych po ewentualnych błędach.

Ze względu na swoją specyfikę jest to oprogramowanie przeznaczone dla przedsiębiorstw pracujących z dużymi ilościami danych

Dlaczego warto przywiązywać uwagę do baz danych?

XXI wiek jest erą informacji dlatego też ten kto posiada wgląd w dane posiada możliwość kreowania rzeczywistości. Odpowiedni program bazodanowy nie tylko sprawia że mamy możliwość wyciągania wniosków z poprzednich lat, ale również istnieje możliwość dokonywania predykcji. Wyniki finansowe mogą mieć charakter okresowy w zależności od sezonu, a umieszczenie ich na wykresie pozwoli odpowiednio zarządzać procesami w firmie takimi jak np. zakup zapasów.

Wybierając program FileMaker gwarantujemy sobie obsługę baz danych w oparciu o najnowsze oprogramowanie podlegające stałemu udoskonalaniu. Warto zaznaczyć że każda dobrze prosperująca firma bazuje na różnego rodzaju oprogramowaniu zbierającego i przetwarzającego bazy danych. Jeżeli chcemy wyciągać poprawne wnioski i dobrze odbierać bazy danych to FileMaker jest przeznaczony dla nas.