Wszechstronne oprogramowanie FileMaker

Laura

Co to jest platforma FIleMaker?

FileMaker jest opary na silniku bazy danych wraz z graficznym interfejsem użytkownika bazującym na formularzach, co  powoduje łatwą implementację baz danych.

FileMaker to platforma IT, która posiada wiele narzędzi dla programistów oraz osób chcący w prosty sposób zarządzać, oraz tworzyć bazy danych. To przydatne oprogramowanie umożliwia kreowanie niestandardowych aplikacji oraz baz danych, które mogą pracować bezproblemowo na takich systemach jak Windows, Mac czy też iPadzie, iPhonie i w Internecie.

Za pomocą FileMaker możemy stworzyć ciekawe, nowoczesne i niestandardowe programy, tak by móc sprostać potrzebom biznesowym.

Wersje FileMaker

FileMaker jest opary na silniku bazy danych wraz z graficznym interfejsem użytkownika bazującym na formularzach, co  powoduje łatwą implementację baz danych

FileMaker pozwala na szybkie nawiązywanie dwukierunkowego połączenia z wieloma zewnętrznymi bazami danych SQL.

Platforma FileMaker zawiera środowisko programistyczne, serwery lokalne i może działać też w chmurze obliczeniowej. Wersje programistyczne takie jak FileMaker Pro oraz FileMaker Pro Advanced, mogą być używane jako komputery klienckie czy też hosty. FileMaker Pro Advanced posiada wersje dla Windows a także systemu Mac.

FileMaker Pro Advanced to program zbudowany dla jednego użytkownika. System ten posiada funkcje dwóch wcześniejszych platform FileMaker Pro oraz FileMaker Advanced.

FileMaker Server pozwala wielu osobom na dostęp do zewnętrznej bazy danych. Cena tego typu programu będzie zależeć od zestawu narzędzi, funkcji czy też liczby połączeń w tym samym czasie z bazą danych.

FileMaker Go pozwala na dostęp do baz danych za pomocą iOS. Istnieje możliwość użycia iTunes albo też poczty e-mail w celu zainstalowania bazy danych. Program jest dostępny na sprzęty z systemami iOS. W ten sposób można korzystać z bazy danych w dowolnym miejscu i czasie.

FileMaker to platforma IT, która posiada wiele narzędzi dla programistów oraz osób chcący w prosty sposób zarządzać, oraz tworzyć bazy danych

FIleMaker – Zastosowanie

FileMaker można w prosty sposób wykorzystywać do kreowania małych, niewymagających baz danych (więcej). Mogą to być osobiste listy kontaktów albo złożone systemy relacyjne. Interfejs FileMaker jest przejrzysty i intuicyjny. Wersje oprogramowań FileMaker mają zasadniczo bardzo podobny interfejs, dlatego też nowi użytkownicy mogą od razu korzystać z systemu bez konieczności ponownego uczenia się. FileMaker może być używany w prawie każdej branży. Ma wiele przydatnych narzędzi i obsługuje dużo baz danych. W dodatku może być uruchamiany na zewnętrznych serwerach.

System FileMaker ma standardowe wykresy liniowe, słupkowe czy też kołowe. Wykresy te można implementować w witrynie z użyciem funkcji Instant Web Publishing oraz je aktualizować. Program umożliwia też tworzenie raportów, które można szybko generować z zastosowaniem specjalnego widoku tabeli. Tabele można sortować, przestawiać pola, ukrywać czy też eksportować do programu Excel.

FIleMaker – Podsumowanie

FileMaker jest wieloplatformowym narzędziem relacyjnym baz danych. Ma wbudowany silnik bazy danych wraz z graficznym interfejsem użytkownika (GUI). Posiada także szereg przydatnych funkcji pozwalając użytkownikom modyfikować bazy danych za pomocą przeciągania określonych elementów do specjalnych ekranów albo też formularzy.

Aplikacje stworzone za pomocą platformy FileMaker mogą być używane na wszystkich urządzeniach takich jak laptopy, komputery stacjonarne itp.