FileMaker jako bezpieczna platforma IT

Laura

Wiele firm czy też przedsiębiorstw korzysta z coraz to nowszych rozwiązań tak by usprawnić pracę w danej organizacji, jednostce firmy. Najnowsze technologie pozwalają między innymi na przechowywanie wielu informacji w chmurze danych ich przetwarzanie oraz wykorzystywanie w celu łatwego analizowania danych tworzenia raportów. Popularnym systemem, platformą IT do tego rodzaju celów jest na przykład FIleMaker (więcej: https://goidea.pl/filemaker.php). Jest to oprogramowanie, które może być używane zarówno przez osoby bez wiedzy programistycznej jak i przez profesjonalistów. Jakie jeszcze funkcje posiada program FIleMaker?

Oprogramowanie FIleMaker

System informatyczny FIleMaker zyskuje na popularności. Oprogramowanie jest dedykowane dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa, firmy. Posiada intuicyjny, przejrzysty interfejs użytkownika. Ma wiele funkcji, narzędzi, które ułatwiają tworzenie prostych jak i tych bardziej zaawansowanych aplikacji. Program jest wykorzystywany do budowania aplikacji internetowych jak i lokalnych z użyciem wielu silników baz danych. Można także zarządzać bazami danych za pomocą tej platformy.

Oprogramowanie FileMaker to przydatne narzędzie, które pomaga firmom dowolnej wielkości w wydajniejszym zarządzaniu plikami. Obejmuje wiele funkcji, takich jak przechowywanie plików, drukowanie, dostęp do plików z dowolnego komputera, przygotowywanie raportów oraz wiele innych rzeczy.

FileMaker to oprogramowanie do tworzenia plików, generowania informacji cyfrowych, zarządzania bazami danych oraz tworzenia nowoczesnych aplikacji biznesowych i nie tylko.

Oprogramowanie FileMaker umożliwia wygodne przechowywanie plików na komputerze. Można go stosować do pojedynczych plików albo też całych folderów.

Jedną z istotnych zalet użycia FileMaker jest to, że może ono pomóc pracownikom uzyskać dostęp do plików z dowolnego komputera. Oszczędza to czas, ponieważ pracownicy nie muszą logować się osobno do każdego komputera. Pomaga to również zachować poufność danych firmy.

FileMaker pozwala również na łatwe przygotowywanie raportów w różnych formatach, takich jak PDF, Excel czy też Word.

Oprogramowanie FIleMaker- Bezpieczeństwo danych

FileMaker umożliwia bezpieczne rozpoczęcie pracy. Jest platformą IT w pełni bezpieczną. Posiada nowoczesne zabezpieczenia w zakresie uprawnień dostępu czy też szyfrowania danych. Bezpieczeństwo danych, informacji cyfrowych gwarantuje także bardzo spory ekosystem użytkowników, a także developerów z całego świata. Tworzą oni globalną sieć profesjonalistów. Dzięki takiemu zastosowaniu można zawsze uzyskasz potrzebne wsparcie techniczne. Transfer danych jest szyfrowany.

Najważniejsze zalety FileMaker Serwer to między innymi zarządzanie dostępem użytkowników przez zewnętrzne usługi autoryzacji z użyciem takich technologiiWiele firm czy też przedsiębiorstw korzysta z coraz to nowszych rozwiązań tak by usprawnić pracę w danej organizacji, jednostce firmy jak:

 

  • Active Directory.
  • Open Directory.

Aplikacja FileMaker używa szyfrowania SSL w celu bezpiecznego przesyłania danych. Informacje cyfrowe są także szyfrowane za pomocą mocnego klucza szyfrowania AES 256-bit w FileMaker Server. Do włączenia szyfrowania w bazie danych potrzebna jest wersja oprogramowania FileMaker Pro 13 Advanced.

FileMaker ostatnio wspiera również przeglądarkę Microsoft Edge (WebView2), która zastępuje obsługę Internet Explorera 11 (IE11), eliminując potencjalne problemy z bezpieczeństwem i zapewniając pełną rozszerzalność FileMaker w systemie Windows.

Platforma FileMaker – Podsumowanie

FileMaker to oprogramowanie do tworzenia plików, generowania informacji cyfrowych, zarządzania bazami danych oraz tworzenia nowoczesnych aplikacji biznesowych i nie tylko. To również cenne oprogramowanie, które może pomóc firmom dowolnej wielkości w bardziej efektywnym zarządzaniu plikami. Jest łatwe w użyciu i oferuje szereg przydatnych narzędzi, funkcji, które mogą pomóc pracownikom w wygodnym dostępie do plików z dowolnego komputera, przygotowywaniu raportów, a także przechowywaniu plików na komputerze.