Korzyści płynące z platformy FileMaker

Laura

FileMaker ze strony goidea.pl jest platformą pozwalającą w bardzo szybki sposób stworzyć aplikacje przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości kodu. W latach 80 XX wieku spółka Nashoba Systems of Concord stworzyła program komputerowy oparty na systemie MS-DOS. Początkowo program został nazwany Nutshel, a jej głównym dystrybutorem stała sia firma Leading Edge. Kiedy na rynek Amerykański został wprowadzony komputer osobisty Macintosh przedsiębiorstwo Nashoba, złączyła podstawowy silnik danych z nowoczesnym interfejsem graficznym użytkownika. W tym momencie spółka Leading Edge nie był już zainteresowana sprzedażą nowego programu. Przedsiębiorstwo Nashoba została zmuszona odszukać nowego dystrybutora, który zajmie się sprzedażą programu. Firma Fore Thought Inc. podjęła się tego wyzwania, wprowadzając program na Macintosha oraz zmieniła jego nazwę na FileMaker. Kiedy w roku 1986 firma Apple wprowadziła najnowszą wersję Macintosha Plus, nowa wersja FileMaker również zmieniła swoją nazwę na FileMaker Plus, tak by w pełni została odzwierciedlona nazwa nowego modelu. Z platformy FileMaker korzystają zarówno małe firmy, jak i duże korporacje oraz uniwersytety, które udostępniają zbiór danych setką innych użytkowników.

W jaki sposób działa platforma FileMaker?

Platforma FileMaker działa w bardzo łatwy sposób

Platforma FileMaker działa w bardzo łatwy sposób. Na początek możemy otworzyć przy użyciu platformy FileMaker plik Excela. Następnie dodać kolejną tabelkę tak jak w podobny sposób robimy to przy pomocy arkusza kalkulacyjnego Excel. Z tą różnicą, że w FileMaker łączy ze sobą arkusze tworząc relacje zależności, które w łatwy sposób na przykład pozwolą w przyszłości łączyć historie kontaktów z naszymi klientami. Każdy wiersz tabeli w FileMaker możemy w bardzo łatwy sposób z wizualizować w postaci formularza. Może również z łatwością nim nawigować pomiędzy danymi oraz w szybki sposób je przeszukać. Wszystko to można zrobić samemu bez konieczności zatrudnienia specjalistów od oprogramowania. Claris Academy jest to świetne źródło danych, udostępniający wiedzę na temat platformy FileMaker.

Jakie są korzyści płynące z platformy FileMaker?

Korzystanie z platformy FileMaker niesie ze sobą szereg korzyści

Korzystanie z platformy FileMaker niesie ze sobą szereg korzyści. Jedną z nich jest łatwość oraz szybkość podczas tworzenia aplikacji. FileMaker ułatwia zbudowanie aplikacji, która będzie spełniać wszystkie wymagania dla biznesu. Platforma pomaga łączyć inne systemy oraz wspiera na co dzień mobilne działania pracowników. FileMaker działa w błyskawicznym tempie, w ten sposób przedsiębiorstwo może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. A uwolniony przez to czas poświęcić na rozwój firmy. Za pomocą platformy FileMaker użytkownik może stworzyć aplikację, która tworzona raz może zostać udostępniona na wielu innych platformach jak laptopu, komputery stacjonarne, czy przeglądarki internetowe. Aplikacja działa lokalnie i w środowisku serwerowym. Może być obsługiwana przez wielu użytkowników naraz. Transfer danych jest w pełni zaszyfrowany, dlatego ekosystem FileMaker jest bezpieczny. Bezpieczeństwo jest również możliwe przez bardzo duży ekosystem użytkowników oraz developerów z całego świata.